Де знайти інформацію про депутатські приймальні в Полтаві?

Де знайти інформацію про депутатські приймальні в Полтаві?

Закон України “Про статус депутатів місцевих рад” зобов’язує обранців визначити і оприлюднити години та місце прийому громадян. При цьому кожен депутат має проводити прийом не менше одного разу на місяць. 

З першої сесії Полтавської міськради минула третина року, тим не менш, деякі члени депутатського корпусу досі не опублікували інформацію про те, де і коли будуть приймати виборців. Хтось скаржиться, що не може знайти приміщення, хтось відверто визнає, що забув про таку необхідність, а окремі обранці називають вимогу визначати графік (цитуємо) “діччю” і не мають наміру, принаймні зараз, проводити прийом за фіксованим часом.

Тож що маємо на даний момент?
Основним джерелом, звідки можна отримати інформацію про обранців і приймальні, є офіційний сайт Полтавської міської ради. У вкладці “Депутати”, крім адрес та графіків роботи, розміщені номери телефонів (обранців або їхніх помічників), за якими можна записатися на прийом або уточнити необхідні питання.

Зображення 1. Скріншот сайту Полтавської міської ради

Зазначимо, з усіх обранців жодного контактного номеру не залишили лише двоє: Ірина Климко (“За Майбутнє”) та Антон Ярмолюк (“Слуга Народу”).

Станом на 7 квітня на сайті ради оприлюднена інформація про прийом 39 депутатів. Троє обранців не розмістили ніяких даних. Антон Ярмолюк та Сергій Марюхненко (“Слуга Народу”), за їхніми словами, не можуть досі знайти приміщення для своїх приймалень, а от Сергій Каплін (“Партія простих людей Сергія Капліна”) не публікує інформацію, оскільки не планує визначати графік прийому. Депутат зазначив, що приймає людей цілодобово, спілкується з ними по телефону та проводить зустрічі у приймальні.

Крім сайту міської ради, інформацію про роботу приймалень можна знайти і в соцмережах. Частина депутатів активно використовує особисті сторінки, щоб анонсувати прийом, повідомляти про зміну графіку чи адреси проведення. Публікації та історії відповідного змісту з’являлися на Facebook-сторінках 14 членів депкорпусу.

 

Зображення 2. Скріншоти сторінок депутаток Мілени Муравенко, Вікторії Лози, Катерини Бабіч, Оксани Дрюк

 

Зображення 3. Скриншоти сторінок Дениса Поліщука, Андрія Карпова, Олександра Дедюхіна, Юлії Костенко, Оксани Деркач


Зображення 4. Скриншоти сторінок Едуарда Волкова, Вадима Ямщикова, Сергія Іващенка, Євгенії Янко

Також дані про прийом депутатів час від часу публікуються на сторінках партійних організацій і поширюються обранцями в місцевих пабліках.

Зображення 5. Скриншот публікації в групі “У Полтаві”

 

Зображення 6. Скриншоти сторінок місцевих осередків партій ОПЗЖ, За Майбутнє та ініціативи “Полтаві Зміни”

Зазначимо, депутат є представником інтересів територіальної громади та зобов’язаний підтримувати зв’язок з виборцями. Громадська кампанія “Атестація депутатів місцевих рад” підготувала ролик, де роз’яснюються питання, з якими можна звертатися до депутатів міської ради. Переглянути його можна за посиланням Переглянути його можна за посиланням.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації.


Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка вебплатформи «Місцеві депутати. Атестація».