Депутати Рівнеради уже визначилися з місцем та графіком прийому громадян. Як містяни можуть потрапити на прийом до місцевих обранців, щоб звернутися з певною проблемою чи пропозицією, довідувалася ОПОРА.
Депутат є представником громади, він повинен «тримати руку на пульсі» місцевих потреб, проблем та настроїв населення, щоб ефективно виконувати свої повноваження. Для цього він зобов’язаний спілкуватися з виборцями Звісно, у сучасному інформаційному світі можливості для такого спілкування депутата з виборцями значно розширилися. Як свідчать результати нашого попереднього дослідження, у рівненських депутатів спостерігається більш-менш схожий підхід до комунікації з виборцями: більшість обранців готові спілкуватися як поштою чи телефоном, так і через соціальні мережі.
В той час як використання сучасних способів комунікації депутата з виборцями відбувається на власний розсуд, то проведення традиційних депутатських прийомів вимагає Закон України «Про статус депутатів місцевих рад». Він передбачає, що депутат повинен визначити і оприлюднити дні, години та місце прийому виборців, інших громадян; вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.
Станом на 10 березня майже щодо всіх депутатів вже наявна інформація про місце та час прийому громадян. Наразі інформації на сайті нема щодо Галини Кульчинської. Також поки нема інформації про Зураба Кантарію, щодо якого вже створили відповідну «графу» на сайті міськради, однак наразі він ще не приступив до виконання обов’язків депутата.
Чимало рівненських депутатів здійснюють прийом у офісі чи громадській приймальні партії:
Уже традиційно місцем прийому депутати визначають також навчальні заклади та бібліотеки:
Деякі депутати здійснюють прийом за місцем роботи, зокрема:
Також троє депутатів здійснюють прийом у приміщенні міської ради за адресою:
вул. Соборна, 12А, – секретар Рівнеради Віктор Шакирзян, Володимир Хомко та Олена Хотенко.
Найбільшу кількість приймалень має Сергій Васильчук – три. Він здійснює прийом у них у порядку черговості.
Варто зазначити, що підходи до графіку прийомів у депутатів різні: одні визначили, що прийматимуть виборців, як і вимагає Закон, не рідше разу в місяць, інші – по два рази в місяць, а деякі депутати взагалі готові приймати виборців щотижня. Майже половина депутатів здійснюють прийом по 4 години в місяць.
Детально ознайомитися з графіком та місцем прийому виборців усіма депутатами Рівнеради можна тут.
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» - за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Рівненській області звертайтесь до Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області, e-mail rivne@opora.org.ua.
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 16 міських рад обласних центрів України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» - ініціатива Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», яка реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2018 році за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» було розроблено веб-платформу про діяльність місцевих депутатів http://attestation.in.ua За реалізацію заходів проекту в 15-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій.