З початком повномасштабної війни більшість жителів країни змінила свою діяльність. Не стали винятком і депутати місцевих рад. Громадська організація “Хмельницька ініціатива” підготувала огляд активностей депутатів Хмельницької міської ради в умовах воєнного стану.
Відповідно до оновленого Регламенту депутати Хмельницької міської ради депутати повинні прозвітувати про свою річну роботу не пізніше першого кварталу наступного за звітним роком. Проте не змогли прозвітувати до 24 лютого депутати Юрій Вавринюк, Олександр Василишин, Ярослав Каюк. А звіт Ігоря Галкіна був запланований на 24 лютого.
Під час спілкування депутати повідомили, що перевели прийом мешканців в онлайн і отримують звернення через соціальні мережі.
Від 24 лютого відбулось три позачергові сесії міської ради.
Всі без винятку депутати Хмельницької міської ради займаються волонтерством та залишились у місті. Депутатка Анна Маєвська (“Команда Симчишина”) організувала виготовлення “сухого борщу”. До неї долучились колеги-однопартійці з “Команди Симчишина” Анастасія Ярова та Анастасія Шевчук. Крім того, депутатки займаються збором коштів для потреб військових та внутрішньо переміщених осіб.
Сергій Болотніков (“Команда Симчишина”), Юрій Вавринюк (“Команда Симчишина”) та Роман Ужва (“Слуга народу”) допомагають у забезпеченні загонів територіальної оборони та ЗСУ. Начальник управління праці та соціального захисту Словян Воронецький (“Команда Симчишина”), окрім своїх посадових обов’язків, в позаробочий час займається волонтерством у міському Штабі по роботі з переселенцями. Співорганізаторкою цього штабу стала депутатка Олена Мельникова (“Команда Симчишина”). Ігор Галкін (“Команда Симчишина”) організував безкоштовний цілодобовий ремонт автомобілів критичної інфраструктури міста у мережі автоцентрів “Ліга”, де він працює комерційним директором.
Варто зауважити, що значна частина депутатського корпусу займається збором коштів для закупівлі автомобілів та безпосередньо їх доставкою. Це Віталій Коліщак (“За майбутнє”), Сергій Костецький (“За майбутнє”), Богдан Лукашук (“Батьківщина”), Віталій Підгайчук (“Команда Симчишина”), Олег Яницький (“Команда Симчишина”).
Депутати від “Європейскої солідарності” Сергій Золотухін, Світлана Баранська, Вікторія Коваль та Олексадр Василишин прозвітували про свою волонтерську діяльність за перші два місяці повномасштабної війни на сторінці міського осередку у соціальній мережі Facebook.
Валентина Гесаль (“Команда Симчишина”), Людмила Головко (“Команда Симчишина”) та Оксана Піддубна (“Команда Симчишина”) організували плетіння маскувальних сіток.
Віталій Худецький (“Батьківщина”) та Сергій Болотніков (“Команда Симчишина”) стали до лав добровольчого формування Хмельницької територіальної громади №4 “Подоляни”. Крім того, ці ж депутати разом з Володимиром Пекарським (“Команда Симчишина”) допомагали облаштовувати блок-пости у місті Хмельницькому.
Анатолій Левчук (“Команда Симчишина”) пішов добровольцем до стрілецького батальйону.
Алла Кривак (“Команда Симчишина”) організувала роздачу гуманітарної допомоги на базі школи, у якій вона працює директоркою. Крім неї, видачу допомоги для внутрішньо переміщених осіб на базі міської дитячої лікарні облаштувала Наталія Зимак-Закутня (“Команда Симчишина”).
Частина депутатського корпусу зайнята логістичними питаннями з доставлення гуманітарних вантажів: Юрій Решетнік (“Команда Симчишина”), Юрій Шелест (“Команда Симчишина”), Ярослав Каюк (“Команда Симчишина”), Юрій Туровець (“Слуга народу”).
Максим Мураховський (“Команда Симчишин”а) на своєму підприємстві організував виготовлення протитанкових “їжаків”. Валентина Тимошенко (“Команда Симчишина”) займається облаштуванням бомбосховищ у громаді. Олена Лещишина (“Команда Симчишина”) та секретар Хмельницької міської ради Віталій Діденко у позаробочий час волонтерять у благодійному фонді “Волонтери поділля”.
Олександр Кізляр (“Батьківщина”), крім надання гуманітарної допомоги, організував харчування внутрішньо переміщених осіб у мережі своїх піцерій.
Катрина Заганяч (“За майбутнє”), Олександр Скочеляс (“Батьківщина”), Олександр Сидорук (“За майбутнє”), Олександр Семенюк (“Слуга народу”) та Інна Ящук (“Слуга народу”) займаються наданням гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам.
У публікації ми намагались охопити волонтерську діяльність усіх депутатів. Проте ці активності не є вичерпними, адже зараз кожен з нас повинен докласти максимум зусиль для перемоги.
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».