Чи здійснюють прийом громадян депутати Івано-Франківської міськради. Частина 1

Чи здійснюють прийом громадян депутати Івано-Франківської міськради. Частина 1

З 17 перевірених депутатських приймалень у листопаді 2019 року вісім виявилось закритими - депутатів там не було. У шести приймальнях були помічники або ж пропонували зконтактувати з депутатом телефоном. 

У статті 10 Закону України “Про статус депутата місцевої ради” йдеться про те, що депутат повинен проводити прийом громадян на своєму окрузі - особисто і не рідше, ніж раз у місяць.

В рамках проекту “Атестація депутатів місцевих рад” представники ГО “Центр Політичних Студій” здійснили перевірку приймалень частини депутатів Івано-Франківської міської ради. Протягом листопада було здійснено візити до 17 депутатських приймалень. Проте не у всіх вдалось застати самих депутатів. 

Особисто здійснювали прийом громадян позафракційний депутат Михайло Верес, Степан Руднянин з “Солідарності” та Стефан Магас з ВО “Батьківщина”. 

 
Степан Руднянин (“БПП “Солідарність”) 

Два депутати від ВО “Свобода” Сергій Абрам’як та Мар’ян Вагилевич приймають одночасно і в одному ж місці - в загальноосвітній школі №9. В обох депутатів не визначено кінцеву годину прийому (вказано лише, що початок прийому о 17:00), проте коли журналісти прийшли до приймальні о 17:50, там уже закінчився прийом. Охоронець підтвердив те, що обидва були з 17:00 до 17:30. А їх колега по фракції Андрій Грималюк на прийомі не був взагалі. Директор школи №2, де приймає депутат, сказав, що може передати депутату звернення журналіста або дати  номер телефону Грималюка. 

Володимир Фецич з “БПП “Солідарність” теж був відсутній на прийомі. У Вовчинецькій сільській раді, де він здійснює прийом, теж запропонували передати депутату звернення або зателефонувати до нього. 

Частина депутатів, до яких завітали на прийом, були відсутні на них. Натомість приймали мешканців їх помічники. Такі прийоми проводились у Миколи Ковальчука (“БПП “Солідарність), Романа Марцінківа та Віталія Бурка (обидва з ВО “Свобода”).

Не вдалось застати у приймальнях депутатів Сергія Гаєвського та Володимира Олійника з УКРОПу. Справа в тому, що дотепер на офіційному сайті ради вказана адреса приймальні на Грушевського, 13. Але цей офіс уже закритий. 

 


 
Скріншоти профайлів Сергія Гаєвського та Володимира Олійника на сайті Івано-Франківської міськради

Також закритий і офіс ВО “Батьківщина” на вулиці Тичини, 8А. Там мав здійснювати прийом очільник фракції Руслан Терешко. Проте приймальня закрита, а консьєрж на вході повідомив, що осередок партії переїхав.
 

Вказівник кабінетів в коридорі офісного центру на вул. Тичини, 8А

Очільницю фракції “Об’єднання “Самопоміч” Ірину Кулинич теж не вдалось застати у приймальні. Це уже не перший раз, коли депутатка прийом не проводить - у 2018 році її теж не було у приймальні. Кулинич займає високу посаду у Львівській міській раді. 

У приймальні не вдалось застати в час задекларованого прийому трьох депутатів з ВО “Свобода” - Маріану Продан, Олега Капустяка та Петра Гавриша. Продан здійснює прийом в гімназії №3, а Капустяк - у ЗОШ №12. Петро Гавриш, у якого прийом задекларований у кожну третю п’ятницю місяця протягом цілого дня, був відсутній у Микитинецькій сільській раді.

Також у задекларований час не було у приймальні Андріана Волгіна. В профайлі депутата на сайті міськради оприлюднена інформація про те, що прийом проходить  в офісі БПП “Солідарність” на вул. Сахарова, 32. Проте там повідомили, що уже кілька місяців Волгін прийом за вказаною адресою не проводить. 

Довідково: інформацію про місце та час прийомів громадян депутатами міськради мешканці міста можуть знайти у профайлах депутатів на сайті ради. Деталі за посиланням.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація».
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад». 
 
За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Івано-Франківській області звертайтесь до ГО “Центр Політичних Студій”.
 
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Івано-Франківську за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Центр Політичних Студій”.