Червнева сесія Чернігівської міськради по-літньому спекотна, але швидка 

07.07.2019

Червнева сесія Чернігівської міськради по-літньому спекотна, але швидка 

Сесія Чернігівської міської ради, яка відбулася 25 червня, була цікава одразу двома моментами: зменшенням строку оренди Чернігівської ТЕЦ та зняттям з розгляду питання про ліквідацію районних рад у місті Чернігові. Засідання, вже традиційно, пройшло досить швидко і майже без обговорень.  


Оголошення про конфлікт інтересів
На початку сесії відбулась процедура оголошення про потенційний конфлікт інтересів. Першим про потенційний конфлікт інтересів оголосив Олександр Тарасовець (фракція «БПП “Солідарність”») щодо питань 11 та 12 порядку денного. Депутат з фракції «Наш край» Богдан Ткаченко оголосив про конфлікт інтересів в питанні №12. Натомість міський голова зазначив про свій потенційний конфлікт інтересів у пунктах 12 та 13 порядку денного.

Строк оренди цілісного майнового комплексу Чернігівської ТЕЦ зменшили до 2023 року
Питання «Про недодержання умов продовження терміну дії договору оренди цілісного майнового комплексу КЕП «Чернігівська ТЕЦ» було внесено на початку сесії як додаткове. Воно передбачало відміну продовження терміну оренди ТЕЦ до 2033 року й повернення до строку за першим договором (по 2023 рік).

Продовження строку оренди міською радою ухвалювалося для одержання підприємством кредиту Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Кредит наразі не отриманий.

Олександр Соколов (фракція «Наш край») озвучив з цього питання свою позицію: «Ми проводили аудити енергоносіїв у свій час. А з першого липня хто буде купувати електроенергію? Якщо ТЕЦ не буде виробляти електроенергію, то він перетвориться у великий котел без продажу електроенергії. Нам би в терміновому порядку треба запросити представника Кабінету Міністрів України. Це ж найважливіші об’єкти. Треба спочатку дуже детально все розглянути і тільки після цього переписувати строки оренди». 

 «За» відповідне рішення проголосували 22 депутати міської ради 25 червня під час чергової сесії.

Депутати Чернігівської міської ради зняли з розгляду питання про ліквідацію районних рад у місті Чернігові. Його розгляд перенесли на серпневу сесію.  «За» проголосували 36 обранців.

За дорученням Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, розгляду даного питання на сесії мають передувати громадські слухання із максимальним залученням громади.

Нагадаємо, що 25 червня, під час чергової сесії ради мало розглядатися питання про ліквідацію райрад у місті. Проект рішення передбачає ліквідацію тільки самих районних рад. У той же час, районні управління праці та соціального захисту населення, служби у справах дітей та територіальні центри соціальних послуг залишаються і будуть лише перепідпорядковані.

За інформацією фінансового управління міської ради, у разі ліквідації районних рад у місті Чернігові прогнозується вивільнення 61,5 штатних посад, що сумарно надасть економію бюджетних коштів на рівні 13,7 млн грн. Площі вивільнених приміщень можна буде здавати в оренду на конкурсних умовах, що забезпечить додаткові надходження до міського бюджету.

Під час доповіді про результати діяльності Чернігівської місцевої прокуратури, прокурору задавали ряд питань щодо розслідування загибелі дитини на «Золотому пляжі». 

Після цього депутати без обговорення підтримали проект рішення про створення комунального закладу «Заклад дошкільної освіти № 3 «Дитяча Академія» Чернігівської міської ради. За – 35. 

Так само без обговорень було підтримані наступні питання:

- Про внесення змін до «Програми боротьби з онкологічними захворюваннями у м. Чернігові на 2018-2021 роки».

- Про створення комунального закладу «Заклад дошкільної освіти № 3 «Дитяча Академія» Чернігівської міської ради.

- Про уточнення назви вулиці міста.

- Про внесення змін до переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Чернігова, що підлягають приватизації у 2019 році.

- Про внесення змін і доповнень до рішення міської ради від 30 січня 2015 року “Про місцеві податки” (47 сесія 6 скликання) зі змінами і доповненнями.

 Далі депутати перейшли до голосування по земельним питання. Розгляд земельних питань пройшов швидко і майже без обговорень.
 
Депутатські запити
На сесії було прийнято 6 рішень щодо депутатських запитів. Зокрема запити направили:

Регіна Гусак (фракція «БПП») щодо облаштування простору міста пристосувати до маломобільних груп населення з пропозиціями при осучаснені міста (облаштування кімнат матері і дитини, облаштування громадського транспорту, облаштування практичними пандусами з усіма необхідними нормами).  

Жанна Шерстюк  (фракція Радикальної партії Олега Ляшка) щодо облаштування дороги по вул. Радченка. 

Сергій Кирієнко (позафракційний) озвучив запит щодо облаштування дворового простору по вул. Мстиславська, 20.
 
В’ячеслав Летута (фракція «БПП») щодо встановлення нового зупинкового комплексу по вул. Стрілецька. 

Наталія Осіковська (фракція Радикальної партії О. Ляшка) щодо допомоги усунути пожежні наслідки, провести ремонтні роботи. 

Олександр Антонов (фракція «Батьківщина») щодо встановлення пам’ятнику загиблим Великої вітчизняної війни. 

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Чернігівській області звертайтесь до Громадської організації «Агенція міських ініціатив», goami.info@gmail.com.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Чернігів за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Агенція міських ініціатив”.


Прес-служба ГО «Агенція міських ініціатив»