На черговому сесійному засіданні Черкаська міськрада розглянула актуалізацію генерального плану міста. Резонансне питання обговорювали не одну годину, проте в підсумку голосів “за” не вистачило для ухвалення змін.
Сьогодні, 20 лютого, Черкаська міська рада розглянула резонансне питання щодо актуалізації генерального плану міста.
Першим у порядку денному було питання щодо затвердження містобудівної документації «Внесення змін до генерального плану міста Черкаси (актуалізація)».
Примітно те, що цей проект рішення був розроблений департаментом архітектури та містобудування ще у 2018 році, і міський голова вніс його ще у вересні того ж року. Планувалося, що його розглянуть 31 жовтня 2018 року. Проте по суті розгляд відбувся лише сьогодні.
Попередньо проект генплану депутати обговорили 14 лютого у вузькому депутатському колі. Згідно з інформацією пресслужби міськради, засідання відвідали представники фракцій «Батьківщина» Роман Діскант та Юрій Тренкін, ВО «Черкащани» – Іван Сухарьков, Радикальної партії Олега Ляшка – Віталій Косяк та позафракційні – Артур Акопян і Руслан Зоря. Тобто - депутати з промерської коаліції, натомість представники опозиції із партій ПВД та БПП на захід не прийшли.
У пояснювальній записці до проєкту рішення зазначається, що актуалізація покликана забезпечити планомірний економічний і комплексний розвиток міста. Її розробником є ТОВ «Інститут Харківпроект», план формувався протягом 5 років.
“У кінці 2018 року він був поданий на розгляд сесії. Це після того, як він пройшов громадські слухання, всі погоджувальні ради і державну експертизу. Жодні зміни після того не вносилися”, - прокоментував головний архітектор міста Віталій Чернуха.
Ми поспілкувалися з представниками різних фракцій, щоб дізнатися їхню позицію та мотивацію щодо актуалізації генплану напередодні голосування.
Юрій Тренкін (фракція «Батьківщина») говорить, що актуалізацію проводити необхідно, оскільки без неї місто не може розвиватися. Депутат запевнив, що проєкт не передбачає збільшення площі забудови прибережного мікрорайону Митниця:
“Актуалізацію треба проводити постійно. Місто ж розбудовується та розвивається. Можливо, навіть раз на рік чи ще частіше треба актуалізувати. Я був ініціатором обговорення, щоб під час нього поставити питання щодо забудови Митниці та Соснівки. У департаменті архітектури мене запевнивши, що збільшення площі забудови, окрім Полігону, не планується, збільшення поверховості також не планується. А щодо Полігону – там треба зробити дорогу, і тоді буде розвиватися інфраструктура району”, - розповів він.
Тренкін пояснив, що проєкт так довго йшов до голосування, бо до нього вносилися зміни.
Опозиційний до мера депутат Олександр Згіблов (фракція Партії вільних демократів) сказав, що він категорично проти актуалізації і голосувати за неї не буде:
“Ми на 100% проти, бо там є речі, які не співпадають з нашими партійними поглядами. Це – завуальована забудова прибережної смуги житловими будинками і об’єктами із цілодобовим перебуванням людей. Вони подали це, щоб швиденько до виборів забудувати. Мені кажуть забудовники, що чекають на будівельний бум”, - пояснив він.
Депутат Олексій Романов («Самопоміч») зауважив, що актуалізація генплану – це “палка з двома кінцями” і додав, що на презентацію його не запрошували:
“Там вперемішку йдуть питання, які стосуються звичайних людей і їхніх домоволодінь. Наприклад, там магістралі мали прокладатися у старому генплані. Але водночас за існуючим генпланом на частині Замкового узвозу можливе будівництво, а на його частині біля Гагаріна – паркова зона. Натомість за новим генпланом – там дається можливість житлової забудови, а поверховість буде визначатися містобудівними умовами, які одноосібно надається архітектором. Скільки ще таких ділянок, мені невідомо”, - поясив депутат.
Колишній секретар міської ради, депутат від “БПП” Олександр Радуцький заявив, що він категорично проти актуалізації генерального плану у такому вигляді, як він є.
“Цей генплан зроблений з розрахунком, щоб забудувати багатоповерховими будинками набережну”, - впевнений він.
Радуцький додав, що у 2017 році, будучи секретарем міськради, звертався до міського голови та товариства-розробника генплану, у якому інформував, що рада виступає проти забудови прибережної зони багатоповерхівками. Тому він вимагав усунення недоліків генплану.
За словами Радуцького, цей лист було скасовано.
Зазначимо, що чинний генеральний план міста був затверджений у 2011 році.
Після тривалого обговорення проєкт все одно не знайшов підтримки у депутатській залі. Актуалізацію підтримали лише 16 депутатів.
“За” голосували: Анатолій Бондаренко (міський голова), Діскант, Мельник, Міняйло, Петрик, Чорнобіль, Тренкін (Батьківщина), Карась, Кривошеєв, Кузьменко, Сухарьков (Черкащани), Ведула, Косенко (Свобода), Зоря, Сандецький (позафракційні), Косяк (Радикальна партія).
Жодного голосу на дала фракція ПВД.
Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Черкаси за реалізацію ініціативи відповідає Черкаська обласна організація Комітету виборців України.