Більшість депутатів Кропивницької міської ради проводять прийом громадян:  підсумки моніторингу

Більшість депутатів Кропивницької міської ради проводять прийом громадян:  підсумки моніторингу

Результати моніторингової кампанії під час пресконференції 22 грудня 2023 року представила керівниця КА «Громадські ініціативи» Любов Лук’янцева, яка координує всеукраїнську громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» у Кропивницькому.

«Для того, щоб зрозуміти, скільки з наших 42-х депутатів й депутаток дотримуються своїх обов'язків, ми залучили студентів та студенток Центральноукраїнського державного університету з факультету правознавства, адже у нас був обмежений час на проведення. Спочатку ми разом з ними навідувались до громадських приймалень, згодом вони самі могли це робити», - розповіла Любов Лук’янцева. 



За її словами, завданням кампанії перш за все було дослідити дотримання обов’язку депутатів здійснювати особистий прийом громадян. 

За підсумками моніторингу, 79% від загальної кількості депутатів здійснюють прийом громадян, з них: 52% - офлайн, 0 - онлайн та 27% поєднують обидва формати. Інформація щодо такої діяльності 21% депутатів не знайшла підтвердження.

Також експерти КА «Громадські ініціативи» проаналізували актуальні дані на сайті Кропивницької міської ради, на якому депутати мають розміщувати інформацію про прийом та графік громадян з власними контактами. З вказаних даних 76% адрес, 71% графіків прийому та 79% контактів відповідають дійсності на теперішній час.

Щодо того, як депутати інформують громадян про здійснення прийому, свідчать наступні дані.

  • 91% інформують на сайті Кропивницької міської ради;
  • 24% одноразово поширюють інформацію у свої соціальних мережах;
  • 24% перед кожним особистим прийомом інформують про подію у свої соціальних мережах;
  • 9% розміщують інформацію на сайті партії.

Середня кількість відвідувачів на одному прийомі не сягає понад 15 громадян, в середньому - від п'яти до десяти громадян. Найчастішими питаннями до депутатів серед кропивничан були щодо житлово-комунального господарства та благоустрою (70%), а також щодо матеріальної допомоги (45%). Окрім того, однакову кількість запитів щодо тарифів та дорожнє господарство (39%).



Окрім того, за даними КА «Громадські ініціативи», 66% депутатів проводять прийом громадян в приміщеннях організації партії від якої балотувались. Ще 13% приймають кропивничан на робочому місці в комерційних установах, а 3% - в державних. Аналогічний показник й у тих, хто спілкується з містянами у виділеному приміщенні для потреб депутатів міською радою. Трохи більший відсоток тих, хто веде прийом на робочому місці в різних підприємствах та структурних підрозділів міськради (9%), а також тих, хто самостійно організував приміщення виключно для депутатських потреб (6%). Додатково, 91% приймалень облаштовані вивіскою.

Участь у пресконференції взяли депутатки міської ради — голова комісії з питань економічного розвитку, промисловості, підприємництва інвестицій та регуляторної політики Анна Зарічна та голова Комісії з питань охорони здоровʼя, освіти, соціальної політики, культури та спорту Наталія Чередніченко, які пройшли атестацію та поділились позитивними враженнями від процесу моніторингу.

Наступний етап моніторингової кампанії розпочнеться з того, що КА «Громадські ініціативи» буде запитувати інформацію у міської ради щодо відвідуваності депутатами засідань сесій та засідань комісій. Це важливо, адже обов'язки народних обранців мають тісний зв'язок з підставами у процедурі відкликання депутатів місцевих рад за народною ініціативою.

З результатами моніторингу можна ознайомитися - тут.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»