Без “відмінників”: у Вінниці презентували результати атестації депутатів за третій рік повноважень

Без “відмінників”: у Вінниці презентували результати атестації депутатів за третій рік повноважень

Упродовж третього року повноважень Вінницька міська рада спрацювала дещо гірше порівняно з попереднім роком каденції. Про це свідчать результати оцінювання діяльності депутатів, які презентувала громадська організація «Центр громадської активності «Результат» у партнерстві з Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України.

Підсумки діяльності депутатів 16 міських рад протягом третього року повноважень підводилися в межах всеукраїнської громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад». 

«Основна мета моніторингу - це підвищення рівня відповідності діяльності місцевих депутатів законам України, практикам належного управління за допомогою персоніфікованої оцінки кожного депутата, а також сприяння підвищенню обізнаності жителів місцевих громад про діяльність місцевих депутатів. Цікаво було дізнатись як вплинув рік війни на діяльність депутатів», - зазначила координаторка проєкту Тетяна Красновецька.

Оцінювання діяльності депутатів за 2023 рік, як і за попередні роки, здійснювалось за апробованою методологією, що базується на відповідних критеріях відкритості, прозорості, доброчесності та підзвітності. 

За результатами комплексної персональної оцінки депутатів Вінницької міської ради жоден із депутатів не отримали отримав найвищу оцінку «5». Натомість чотири депутати отримали найнижчу оцінку «1 бал».

Також жоден із депутатів не отримав оцінку «4». Натомість 24 депутати мають у підсумку посередню оцінку «3 бали» та 24 депутати отримали «2 бали». Ці оцінки депутатів є гіршими в порівнянні з 2022 роком, коли троє депутатів отримали «5», а 20 депутатів – «4». 

Експерти, опитані в ході дослідження, більш позитивно оцінили діяльність депутатів: 10 депутатів отримали оцінку «5», 33 депутати – «4» та лише девʼять депутатів - «3».

Лідеркою за позитивними оцінками серед депутатів (сума оцінок «4» та «5») стала Світлана Василюк (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), яка отримала такі бали від 10 експертів із одинадцяти. Лідером за негативними, тобто серед тих, хто отримав найбільше оцінок «1» та «2» в загальній сумі від трьох експертів, є Роман Аксельрод  (ПП «Опозиційна платформа - За життя»).

Важливо відзначити, що лише один депутат, Олександр Теренчук (ПП «Слуга народу»), був оцінений на 100% всіма експертами, які висловили свої оцінки. Не було жодного експерта, який би заявив, що не має жодної інформації про цього депутата

На момент завершення моніторингу жителі громади все ще не мають доступу до інформації про місце і час прийому громадян та біографії депутатів на сайті Вінницької міської ради. Незважаючи на труднощі, спричинені широкомасштабною війною та введенням воєнного стану, більшість депутатів Вінницької міської ради змогли організувати прийом громадян. Під час моніторингу приймалень лише у чотирьох депутатів не вдалося підтвердити факт прийому. Також було виявлено, що у восьми депутатів відсутня вивіска/інформаційна табличка щодо графіку приймання, у пʼяти обранців фактична адреса здійснення прийому не відповідає інформації міської ради, за попередніми записом прийом здійснюють також пʼятеро депутатів.

Щодо дисциплінованості відвідування пленарних засідань сесій міської ради, то 20 депутатів не пропустили жодного з 13 засідань сесій. Найбільше засідань пропустили двоє.

За період моніторингу засідань постійних комісій найбільшу кількість засідань, а саме 46, провела постійна комісія міської ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку, найменшу (11) - постійна комісія міської ради з  питань  промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг. Не пропустили жодного засідання постійної комісії 29 депутатів.

«Варто відзначити, що показники діяльності депутатів за другий рік каденції у загальному підсумку були значно кращі, ніж за 2023 рік. Проте у цьому році депутати були більш дисциплінованими щодо відвідування сесій та засідань комісій», - підсумовуючи, зазначила модераторка заходу Олена Поліщук.

З повним текстом дослідження можна ознайомитися за посиланням

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»