Асоціація Політичних Наук у Кропивницькому оголосила результати спостереження за четвертий рік роботи міськради

Асоціація Політичних Наук у Кропивницькому оголосила результати спостереження за четвертий рік роботи міськради

28 травня в Кропивницькому експерти Асоціації Політичних Наук презентували результати громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» за результатами 2019 року. 

За об’єктивним оцінюванням діяльності депутатів, що включає 18 критеріїв, найвищу оцінку «5» не одержав жоден з депутатів Кропивницької міської ради. Оцінку «4» одержали 12 депутатів:
-    Бєжан Михайло
-    Волкожа Тетяна
-    Гребенчук Юрій
-    Зайченко Володимир
-    Кріпак Сергій
-    Санасарян Рафаель
-    Сергієнко Григорій
-    Табалов Андрій
-    Цертій Олександр
-    Шамардін Олександр
-    Шамардіна Катерина
-    Яремчук Валентина


Якщо порівнювати результати цьогорічного та минулорічного моніторингу та оцінювання, то кількість депутатів, які отримали високу оцінку в «4» бали, зменшилась.

За результатами 2018 року таких було 19. Свої позиції втратили Сергій Бойко, Сергій Горбовський, Михайло Демченко, Вадим Дрига, Олег Краснокутський, Андрій Кролевець, Володимир Смірнов та Дмитро Терзов – ці депутати за 2019 рік зменшили свій показник на 1 бал. А от Максим Линченко, який в 2018 році мав оцінку «4», в 2019 опустився на два пункти. Покращили свої минулорічні результати Сергій Кріпак, Григорій Сергієнко та Тетяна Волкожа.

Кількість «двійочників» за 2019 рік зросла від 5 до 12 осіб. І лише Лілія Матяшова не втратила, а покращила свій результат, перейшовши у категорію «3 бали».

Найгіршу оцінку, тобто «1» бал, отримав Богдан Товстоган, як і минулого року.

Разом із персональним оцінюванням ГО «Асоціація Політичних Наук» провела опитування експертів міста Кропивницького з метою визначення рівня оцінки діяльності депутатів в 2019 році. Участь в опитуванні взяли 27 експертів (представники ЗМІ, громадські активісти, представники наукового співтовариства). Експертам було запропоновано визначити депутатів категорій «найкращий»\ «найгірший», а також визначити пріоритетні критерії, якими вони керувалися.

До категорії «найкращих» експерти віднесли :
-    Яремчук Валентину (14 голосів)
-    Цертій Олександра(11 голосів)
-    Бєжан Михайла (10 голосів)
До категорії найгірших:
-    Бєлов Віталій,
-    Дрига Вадим,
-    Санасарян Рафаель,
-    Табалов Андрій,
-    Товстоган Богдан,
-    Шамардін Олександр

Кожного з яких 6 експертів оцінили як «найгіршого депутата».

Детально із результатами дослідження можна ознайомитись за посиланням.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
У соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
У розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»


Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 16 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» - ініціатива Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», яка реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). З 2018 році за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» було розроблено веб-платформу про діяльність місцевих депутатів http://attestation.in.ua  За реалізацію заходів проекту в 15-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій.