З 42 депутатів Кропивницької міської ради 41 веде прийом виборців. Про це 16 березня на “круглому столі” розповіли експерти Асоціації Політичних Наук, аналізуючи роботу депутатів з виборцями за перші 100 днів роботи нового скликання.
За інформацією Асоціації Політичних Наук, на офіційному сайті Кропивницької міської ради оприлюднена інформація про всіх новообраних депутатів міської ради.
«Всі 42 депутати оприлюднили інформацію щодо дати народження, графіку прийому, досвіду роботи, контактних даних. Рівно половина депутатів оприлюднила інформацію про своїх помічників, але у профілі жодного депутата немає інформації про освіту, родину, а також жоден депутат не скористався можливістю, передбаченою в регламенті, оприлюднити додаткову інформацію про себе, наприклад, про свою громадську чи наукову діяльність, подані звернення та запити, внесені проєкти рішень чи поправки до них», - розповів Дмитро Сінченко, голова ГО «Асоціація Політичних Наук».
У результаті моніторингу з’ясувалося, що 30 депутатів використовують для ведення прийому громадян партійні приймальні, 11 депутатів - окремі приймальні, і 1 депутат - одночасно і партійні, і окремі. Лише один депутат наразі не веде особистого прийому: замість нього це робить його помічниця.
На сайті міськради інформацію про прийом оприлюднили 42 депутати, на партійних сайтах – чотири депутати, на партійних сторінках в соцмережах - 10 депутатів, а от використання особистих сторінок депутатів в соцмережах для інформування своїх виборців експерти АПН не виявили.
«Це дивно, що інформація про освіту не була оприлюднена на сайті, адже ми, депутати, надавали її в апарат ради. Ми вдячні Асоціації Політичних Наук за корисну інформацію і за цю зустріч, адже ми змогли отримати зворотній зв’язок і в подальшому зможемо вдосконалити форми нашої взаємодії з громадянами. А деякі ідеї ми готові впроваджувати негайно», - зазначив під час зустрічі депутат міської ради і заступник міського голови Михайло Бєжан.
У заході взяли участь депутати та їх помічники, які представляли фракції партій «Європейська солідарність», «Слуга народу» та «Рідне місто».
Детальніші результати проведеного моніторингу «Атестації депутатів місцевих рад» та порівняння з іншими містами буде презентовано у травні цього року.
Контакти:
Дмитро Сінченко,
Голова Асоціації Політичних Наук
050-564-1454
Presscentr5@gmail.com
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
Слідкуйте за оновленнями:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
На сайті ГО «Асоціація Політичних Наук»
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 16 міських рад обласних центрів України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» - ініціатива Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», яка реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2018 році за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» було розроблено вебплатформу про діяльність місцевих депутатів http://attestation.in.ua За реалізацію заходів проєкту в 15-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій. У Кропивницькому проєкт координує ГО «Асоціація Політичних Наук».