Хмельницька міська рада: найбільш резонансне питання проголосоване у 2019 році

14.01.2020

Хмельницька міська рада: найбільш резонансне питання проголосоване у 2019 році

Найбільш скандальним рішенням сесій Хмельницької міської ради у 2019 році було зміна цільового призначення земельної ділянки за адресою: вул. Прибузька, 5/1. Рішенням №58 від 9 жовтня 2019 року міська рада змінила призначення цієї землі з «07.02 - для будівництва та обслуговування об'єктів фізичної культури і спорту - землі рекреаційного призначення» на «02.10 - для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури - землі житлової та громадської забудови». 

Напередодні сесії Хмельницької міської ради, 8 жовтня 2019 року, місцеві активісти Ради реформ Хмельниччини провели пресбрифінг стосовно проблемних забудов міста. За словами голови громадської організації «Жіночий антикорупційний рух» Альони Берези, зміна призначення земельної ділянки суперечить чинній містобудівній документації. 

Перед проведенням сесії заступник начальника управління з питань екології та контролю за благоустрою міста хмельницької міської ради Інна Куцька у коментарі місцевому телеканалу зауважила: «Якщо є висновки і земельного відділу, юристів, громадськості і екологів, про те, що цього не вартує робити, поки не внесено змін у генеральний план, то я думаю, що того не вартує робити».

Як свідчить протокол засідання, з присутніх, на момент голосування, 29 депутатів не голосували Тетяна Нагорна та Лев Бірюк, утримався від голосування Ігор Мельничук, хмельницький міський голова Олександр Симчишин не голосував.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин прокоментував ситуацію:

«Цю земельну ділянку продали з аукціону у 2011 році. Містобудівні умови і обмеження забудовник отримав 15 жовтня 2015 року, рівно за 10 днів до першого туру виборів міського голови. На момент коли я ставав міським головою, це була повністю законна забудова з містобудівною документацією, виданою посадовцями хмельницької міської ради. Ми пішли в суди, першу інстанцію ми вигравали майже завжди, проте програвали у 100% судів, що відбувались у місті Вінниця. З забудовником ми працювали дуже багато і змогли зменшити кількість квартир у два рази. Депутати голосували за, тому, що будова цілком законна і залишати старе цільове призначення не правильно. Якби був шанс знести будову чи виграти суд, тоді було б логічно не міняти».

Нагадаємо, ГО «Хмельницька ініціатива» проаналізувала проведення прийому громадян депутатами Хмельницької міської ради.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Хмельницький за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Хмельницька ініціатива».